/Files/images/2018/48423517_2338667769495153_4157058816703201280_n.jpg

Шановні батьки та учні!

Якщо у вас виникли проблеми насилля та жорстокого поводження в сім'ї чи школі, просимо звертатися в психологічну службу закладу до соціального педагога – Макеєнко Тетяни Миколаївни та практичного психолога – Денисенко Валентини Григорівни
/Files/images/schen-traven2018/конвенция.jpg
/Files/images/schen-traven2018/img1.jpg
/Files/images/schen-traven2018/img2.jpg


Броварська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

проводить набір дітей до 1 класу

з 20 грудня 2016 р. – 30 січня 2017р.

В навчальному закладі буде проводитись набір до таких класів:

1. Клас за за програмою наукового педагогічного проекту

«Інтелект України».

2. Клас за педагогічною технологією „Росток”

(Поглиблене вивчення математики, навколишнього світу,

інформатики).

3. Загальноосвітній клас за традиційною програмою.

Навчання в школі проводиться лише в першу зміну.

Працює група продовженого дня з 12.00 до 18.00.

Харчування учнів 1-4 класів безкоштовне.

На базі навчального закладу працює музична школа, студія образотворчого мистецтва.

ПРИЙОМ БАТЬКІВ:

Броварська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 каб.110 – Кірпель Ольга В’ячеславівна

Вівторок з 12.20-18.00

П’ятниця з 11.20-12.00

Необхідні документи:

1. Копія свідоцтва про народження дитини

2. Медична довідка

3. Копії документів, що засвідчують пільги дитини ( копія посвідчення ЧАЕС, копія інвалідності дитини, мати одиначка, малозабезпечена сім’я).

4. Копія посвідчення учасника АТО


Профілактика грипу.

Відповідно до прогнозу Всесвітньої організації охорони здоров’я, фахівців Міністерства охорони здоров’я України в епідемічному сезоні 2016-2017 років в Україні сумісно циркулюватимуть віруси грипу A /Каліфорнія/, грипи В/Брізбен/, а також новий для України штам вірусу A /Гонконг/, який поки що не реалізував в нашій країні свої епідемічні властивості, тому в населення відсутній імунітет до нового вірусу грипу.

Грип - гостре інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів, загальною інтоксикацією та набуває періодично епідемічного розповсюдження.

Джерелом інфекції являється хвора людина. Вона особливо заразна у розпалі захворювання. Механізм передачі збудника грипу від людини до людини здійснюється повітряно-крапельним шляхом. Вірус, потрапляючи в епітелій слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, викликає запалення, що супроводжується кашлем, чиханням. В процесі цих актів велика кількість збудників потрапляє у повітря, а звідти у дихальні шляхи людей, які оточують хворого. Також зараження може відбутися через посуд, іграшки, рушники. Важливу епідемічну роль грають хворі легкими формами, вони залишаються на ногах і активно розсіюють інфекцію в транспорті, громадських місцях та на роботі.

Сприйнятливість людини до грипу висока, особливо у дітей перших років життя, осіб похилого віку та людей, які страждають хронічними хворобами - саме в них найчастіше розвиваються ускладнення.

Період попадання вірусів в організм до появи перших ознак хвороби триває від кількох годин до 1-2 діб. Захворювання грипом розвивається раптово, характеризується лихоманкою, підвищенням температури, хворі скаржаться на слабкість, розбитість, різкий головний біль в ділянці лоба, скронь, очей, ломоту в тілі, біль в м’язах. Майже одночасно з’являється чхання та закладеність в носі, нежить, біль в горлі, кашель.

При перших ознаках грипу хворого потрібно ізолювати його від оточуючих в окремій кімнаті, виділити окреме ліжко, білизну, рушник, посуд. Речі і посуд, якими користується хворий, потрібно кип’ятити або ошпарювати кип’ятком. У приміщені, де знаходиться хворий, щоденно проводити вологе прибирання, провітрювання. Особам, які доглядають за хворим, слід користуватись марлевою маскою. Їжа хворого має бути висококалорійною з достатньою кількістю вітамінів, необхідно пити теплі напої з малиною, шиповником, смородиною, калиною, медом, лимоном, фруктові соки. До хворого необхідно викликати лікаря.

В період епідемії грипу в дитячих, лікувальних закладах, промислових, харчових підприємствах та інших громадських закладах необхідно підтримувати температурний режим, регулярно провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів, усувати протяги, для обеззаражування повітря приміщень використовувати бактерицидні лампи. Необхідно уникати охолодження тіла (особливо ніг), стежити, щоб вони завжди були сухими. Не забувайте про фізичні вправи, загартування організму, прогулянки на свіжому повітрі, уникайте масових зібрань людей.

Не мале значення має дотримання правил суспільної і особистої гігієни ( миття рук, передніх відділів носа з милом, використовувати одноразовий посуд тощо).

Вакцинація вважається одним з найбільш ефективних способів профілактики грипу. Особливо це стосується тих, хто перебуває в групі ризику (особи похилого віку, діти, люди з хронічними захворюваннями, медичні працівники тощо). Якщо щеплення проти грипу не були зроблені, рекомендується у вогнищі та під час епідемії застосувати засоби екстреної специфічної профілактики, такі як аміксин, арбідол, амізон, інтерферон та засоби неспецифічної профілактики: екстракти ехінацеї, женьшеню, полівітаміни, аскорбінову кислоту, а також продукти багаті на вітамін С (смородина, шипшина, цитрусові тощо). Не треба забувати і про засоби народної медицини: часник і цибулю, які виділяють фітонциди, що згубно діють на віруси.

Дотримання цих нескладних, але важливих рекомендацій, вбереже ваше здоров’я.


ОБЕРЕЖНО ГРИП!!!

За прогнозами ВООЗ в епідемічному сезоні 2015-2016р. будуть циркулювати такі штами вірусів грипу.

  • вірус А/Саlifornia/7/2009(H1N1)pdm09;
  • вірус подібний до А (Швейцарія/9715293/2013(H3N2)
  • вірус подібний до В/Phuket/3073/2013

Боятися треба не самого віруса, а ускладнень.

Основні ускладнення – трахеїти, бронхіти, гайморити, отити, запалення легень, менінгіти, ускладнення на серце та нирки, різні неврити.

Щорічно у світі від ускладнень грипу вмирає до 500 тисяч чоловік. Ефективним методом профілактики грипу вважається вакцинація. Грип починається раптово, інкубаційний період до 8 годин від моменту інфікування до появи перших ознак.

Починається грип з різкого підвищення температури, яку важко знизити. У хворого спостерігається сильний озноб, жар, підвищене потовиділення, людина швидко втомлюється, ломота в суставах та сильний головний біль.

Симптоми грипу залежать від штама віруса.

H1N1 – має класичну симптоматику, але викликає ускладнення у вигляді гаймориту, пневмонії, арахноїдиту.

H3N2 – для даного віруса також характерні стандартні симптоми, але ускладнення проявляються як геморагічні ураження легень.

Як лікувати грип: лікування залежить від форми захворювання, від віку хворого та від можливих ускладнень.

Хворий має дотримуватись строгого постільного режиму, якнайменше 5-7 днів. У цей період потрібно утримуватись від користування комп’ютером, не дивитись телевізор, навіть обмежити читання книг. Ослаблений організм повинен постійно відпочивати.

Необхідно підтримувати водно-сольовий баланс в організмі, випивати достатню кількість рідини, краще вживати розчин Регідрону (згідно з інструкцією) та мінеральної води «Боржомі», «Лужанська».

У харчуванні треба зменшити вміст білків, а більше вживати в їжу овочів (капуста, редька, морква) та фруктів (ківі, банан, апельсин).

Обов’язкова противірусна терапія (під контролем лікаря) Ремавір, Ремантацин, Арбивір.

Профілактика:

  1. Вакцинація;
  2. Вживання противірусних препаратів;
  3. Зменшити перебування в місцях скупчення великої кількості людей, обмежити користування громадським транспортом;
  4. Регулярно бути на свіжому повітрі, займатися фізичним навантаженням;
  5. Частіше мити руки з милом, особливо після громадського транспорту;
  6. Повноцінне харчування та мінімум стресів, повноцінний сон та відпочинок.

Безпека дітей в Internet.

Поради батькам /Files/images/14022014-1.jpg

1. Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити.

2. Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями, отриманими в Інтернеті.

3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.

4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації. Наприклад, місце навчання або улюблені місця для прогулянки.

5. Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.

6. Поясніть, що давати свої паролі не можна нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.

7. Поясніть, що не потрібно відповідати на невиховані й грубі листи. Якщо отримали такі листи, то потрібно сповістити про це батьків чи вчителів.

8. Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають. Якщо ж це необхідно, то спочатку треба спитати дозволу батьків. Зустріч у громадському місці та й у присутності батьків.

9. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.

10. Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила етикету діють скрізь – навіть у віртуальному світі.

11. Наполягайте, щоб діти не завантажували музику, комп'ютерні ігри та інші програми без вашого дозволу.

12. Поясніть, наскільки небезпечно для комп’ютера переходити на посилання, адреси яких вам невідомі.

13. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.

В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею. Дотримуйтесь цих простих правил, і ви будете впевнені, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.

/Files/images/батьки.jpeg

Батьки і діти — це любов і сльози,

Це вічне щастя і одвічний біль.
Це сонце і тепло, сніги й морози,
Мед на вуста й на вічні рани сіль.
Як на троянді — колючки і квіти,
Так і в житті є радість і печаль.
Високі мрії й дуже різні діти...
Чомусь таке трапляється, на жаль.
Всім хочеться все мати в ідеалі,
Причому водночас і без зусиль.
Щоб щастя без труда та без печалі
Пливло саме у руки звідусіль.
Та у житті такого не буває.
Запам’ятати треба в чому річ:
Зоря щаслива лиш тоді засяє,
Якщо трудитись будеш день і ніч.
А діти — це і щастя, і турбота,
Відповідальність і тривога теж.
Без відпочинку й вихідних робота,
Любов така, яка немає меж.

Як покращити пам'ять?

Детальніше тут...

/Files/images/ррр.jpeg

Чи готова Ваша дитина до школи?

Детальніше тут...

/Files/images/48df3b8c51726d312044adcdbd815227.jpg

Права і обов’язки батьків

Сімейний Кодекс України

Ст. 141 Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі. Ст. 150 Батьки зобов’язані:

1. Виховувати дитину в дусі поваги до прав інших людей, любові до свого народу;
2. Піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
3. Забезпечити здобуття дитиною повної загальної освіти; .
4. Поважати дитину. Забороняється будь-яка експлуатація дитини батьками, фізичні покарання та покарання, які принижують гідність дитини.

Ст. 152 Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю.

Ст. -157 Питання виховання дітей вирішуються спільно. Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвитку дитини. Якщо батьки не можуть дійти згоди щодо участі у вихованні, то порядок визначається органом опіки та піклування. У випадку, якщо батьки не підкоряються рішенню органу опіки, то кожен з батьків має право звернутися в суд для вирішення суперечки.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ ЗА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ:

Кодекс про адміністративні правопорушення

ст. 184 ч. 1 Ухиляння батьків від виконання обов’язків по забезпеченню не­обхідних умов життя, навчання і виховання неповнолітніх дітей – попередження або штраф (1-3 неоподатковувані мінімуми). ст. 184 ч.2 Ті ж дії, скоєні повторно протягом року, після накладання покарання -штраф (від 2-4 неоподатковуваних мінімумів). ст. 184 ч. З Якщо неповнолітній скоїв адміністративне правопорушення у віці від 14 до 16 років, на батьків накладається штраф (3-5 неоподатковуваних мінімумів громадян). ст. 184 ч. 4 Скоєння неповнолітнім дій, що передбачені Кримінальним Ко­дексом, якщо він не досяг віку кримінальної відповідальності тягне за собою накладання штрафу на батьків (10-20 неоподатковуваних мінімумів). Всі штрафні санкції накладаються тільки в судовому порядку і сплачуються в банківських установах.Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства (ст. 155 Сімейного Кодексу). Батьки не можуть відмовитися від своїх прав та обов’язків, вони можуть втратити їх у судовому порядку.
Батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання батьківських обов’язків по вихованню дітей,не забрали дитину з пологового будинку, жорстоко поводяться з дітьми, є хронічними алкоголіками чи наркоманами, вдаються до експлуатації дитини, примушують до жебракування та бродяжництва (ст. 164 Сімейного Кодексу). Злісне ухилення батьків від виконання обов’язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення батьківських прав (спи 47 Закону України «Про загальну середню освіту»).
У виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя і здоров’я дитини, орган опіки та піклування (виконком) або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини у її батьків (ст. 170 Сімейного Кодексу), Злісне невиконання батьками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки, – карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк (ст. 166 Кримінального Кодексу України). Але допускається поновлення у батьківських правах (спи 169 Сімейного Кодексу України), якщо батьки змінили поведінку, і поновлення в правах є в інтересах дітей.

Правила безпечної поведінки

Що робити, коли людина тоне, провалившись під лід?

В період потепління та ожеледиці, а також в місцях, де прорубано чимало ополонок, по кризі ходити не слід. Є небезпека провалитися під лід.

Якщо ти став свідком цього нещасного випадку, то:

— ні в якому разі не біжи до потерпілого по кризі — ти теж можеш опинитися у льодяній купелі;

— якщо можеш, кинь йому кінець мотузка, або простягни палицю, весло, жердину;

— допоможи дістатися берега. Коли ти не впевнений у своїх силах і не можеш зробити це сам — якомога швидше клич на допомогу дорослих.

Запам'ятай!

Рятувальник повинен підбиратися до потерпілого поповзом!

— Якщо ти сам опинився в крижаній воді, дій самостійно, не розгублюйся:

— розкинь руки в сторони, щоб вони лежали на кризі;

— грудьми чи спиною намагайся обпертися об край ополонки;

— ногами впирайся в протилежний їй бік і, лежачи, підсувайся до берега у той бік, звідки прийшов; — вибравшись на лід, відкотись від ополонки та швидко підповзай до берега.

Перша допомога людині, що провалилася під лід.

Пам'ятай, що як від переохолодження, так і від обмороження людина може померти. Тому якомога швидше викликай швидку допомогу. До приїзду лікарів необхідно: загорнути потерпілого в щось сухе і тепле;

— дати гаряче питво;

— якщо людина не дихає, терміново починають робити штучне дихання та масаж серця.

— Впевнившись, що потерпілий допомогу прийняв (найкраще, коли він обмотає себе мотузком), повільно відповзай назад.

— Коли опинишся в безпечному місці, повільно підтягуй людину до берега.

— Якщо ти не впевнений в своїх силах — не ризикуй. Біжи по допомогу.

Трапляється, коли поруч нема жодних предметів для рятування. Тоді на кригу ланцюжком лягають 2-3 дорослих чоловіків і наближаються до потерпілого, тримаючи один одного за ноги. Перший з них подає потерпілому ремінь, одяг, тощо.

Щоб ковзани та лижі приносили лише задоволення.

Грати в хокей, кататися на ковзанах та лижах не можна, якщо температура повітря нижче —20° С. Ти ніколи не обморозиш ноги, якщо правильно підбереш черевики для ковзанів та лиж: вони повинні бути на один розмір більші від твого повсякденного взуття, щоб на ноги можна було одягати тонкі бавовняні та теплі шкарпетки. Добре запобігає обмороженню ніг газетний папір.

— Не намагайся туго зашнуровувати черевики — ноги швидше втомляться і замерзнуть.

— Слідкуй, щоб твій одяг був завжди сухим.

— Коли навчишся ходити на лижах — одягайся вільніше: вовняний светр, лижний костюм, під них бавовняну сорочку. На голову — плетену шапочку. В зимовому пальті кататися важко і жарко, можна спітніти і застудитися.

— Не слід одягати хутряні шапки і теплі хустки. Але не забудь вовняні рукавички!

— Лижі підбирай собі по зросту: не великі й не малі. Вибирай лижі і палиці, стань рівно і підніми руку вгору. Якщо кінці лиж нарівні з кінцями пальців — годяться. Коли нижчі або вищі — не підходять. Палиці мають діставати до плеча.

Увага!

Якщо у тебе на морозі побіліли щока, ніс чи вухо

— це обмороження. Негайно йди додому і повідом дорослих.

Учись падати!

• Ні в якому разі не падай ні вперед, ні назад. Тільки набік і дуже м'яко.

• Спускаючись з гірки на лижах, перевір, чи гарна лижня, чи нема на твоєму шляху гілок, палиць, шматків металу, що стирчать з-під снігу.

• Не їзди в незнайомих місцях.

Поради батькам майбутніх першокласників

Педагогічні поради

Поради соціального педагога

Кiлькiсть переглядiв: 789