З 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Детальніше тут...

Навчання вдома: практичні поради для батьків від психологині Світлани Ройз

/Files/images/2022/Praktychni-porady-dlya-batkiv-pro-navchannya-vdoma-vid-dytyachoyi-ta-simejnoyi-psyhologyni-Svitlany-Rojz-e1584718959260.jpg

Як у період тривог заспокоїти своїх дітей, а також зробити так, щоб удома вони не закинули навчання і водночас не відчували себе напружено? Про це “Новій українській школі” розповіла сімейна і дитяча психологиня Світлана Ройз.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ
читати тут...


/Files/images/2022/311230537_1263216461105765_6595177498183727772_n.jpg

Сьогодні більшість дітей свій час проводять онлайн, спілкуючись зі своїми однолітками, граючи в ігри в гаджетах. Після початку пандемії та повномасштабного вторгнення ми всі почали проводити майже ввесь свій час перед моніторами та екранами.

Батьки та вчителі мають турбуватися про те, скільки часу дитина проводить онлайн та знати як зробити так, аби максимально захистити дитину у мережі. Отож, як це зробити:

1. Говоріть з дітьми про те, що вони роблять у інтернеті. Це має бути невимушена та довірлива розмова про те, що подобається робити дітям в інтернеті, у що вони грають та що дивляться. Як проводять час у онлайні та як налаштовують свої профілі у соціальних мережах. Не бійтеся братися за складні теми такі, як кібербулінг, секстинг, порнографія та грумінг

2. Розвивайте критичне мислення дитини. Допомагайте аналітично ставитися до речей, які вони бачать в медіа просторі, оцінювати якість та надійність онлайн-джерел та навчіть їх верифікувати інформацію. Розкажіть про пропаганду та онлайн маніпуляції, які можуть обдурити дорослих, демонструйте приклади дезінформації, які бачите самі. Та заохочуйте до аналізу ситуації

3. Розкажіть про те, що блогери та інфлюенсери використовують свої соціальні мережі, як спосіб заробітку. Люди, які це роблять зацікавлені у тому, щоб висвітлювати ситуацію з корисного для них боку (наприклад, навмисно створюють проблему і пропонують її рішення саме за допомогою товару, який рекламують)

4. Допомагайте керувати онлайн-репутацією. Нагадайте про те, що все, що вони завантажать у інтернет, там залишиться назавжди. Тож ознайомте дітей із правилом “білборду” - публікувати тільки те, що б вони не проти були побачити це на білборді біля школи. Поясніть, що їх сторінки у мережах можуть побачити батьки та майбутні роботодавці і це може вплинути на стосунки із ними.

Говоріть з дітьми чесно та відверто - і вони навчаться так само спілкуватись з вами.


МОН. Анімаційний ролик «Як говорити з дитиною про війну» – 7 порад від психологів.

ЯК КОНТРОЛЮВАТИ ЕМОЦІЙНИЙ СТАН ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ? – ПОРАДИ ПСИХОЛОГІВ

/Files/images/2022/628a00443c4b2376329867.jpg

Детальніше тут...


ПОРАДИ ВІД ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ: МОН РОЗРОБИЛО ІНФОРМАЦІЙНИЙ КОМІКС ДЛЯ ДІТЕЙ У ВОЄННИЙ СТАН

/Files/images/2022/622b0a0657705361735779.jpg

"Через воєнні дії в Україні сьогодні діти позбавлені спокою, вільного неба над головою, а також навчання. Щоб допомогти найменшим українцям емоційно у найважчі хвилини війни та підтримувати патріотичний дух нашої нації МОН представляє авторитетні поради від захисника України", - зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Детальніше тут...


/Files/images/2018/48423517_2338667769495153_4157058816703201280_n.jpg

Шановні батьки та учні!

Якщо у вас виникли проблеми насилля та жорстокого поводження в сім'ї чи школі, просимо звертатися в психологічну службу закладу до соціального педагога – Макеєнко Тетяни Миколаївни та практичного психолога – Денисенко Валентини Григорівни
/Files/images/schen-traven2018/конвенция.jpg
/Files/images/schen-traven2018/img1.jpg
/Files/images/schen-traven2018/img2.jpg



Безпека дітей в Internet

Поради батькам /Files/images/14022014-1.jpg

1. Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити.

2. Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями, отриманими в Інтернеті.

3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.

4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації. Наприклад, місце навчання або улюблені місця для прогулянки.

5. Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.

6. Поясніть, що давати свої паролі не можна нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.

7. Поясніть, що не потрібно відповідати на невиховані й грубі листи. Якщо отримали такі листи, то потрібно сповістити про це батьків чи вчителів.

8. Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають. Якщо ж це необхідно, то спочатку треба спитати дозволу батьків. Зустріч у громадському місці та й у присутності батьків.

9. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.

10. Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила етикету діють скрізь – навіть у віртуальному світі.

11. Наполягайте, щоб діти не завантажували музику, комп'ютерні ігри та інші програми без вашого дозволу.

12. Поясніть, наскільки небезпечно для комп’ютера переходити на посилання, адреси яких вам невідомі.

13. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.

В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею. Дотримуйтесь цих простих правил, і ви будете впевнені, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.

/Files/images/батьки.jpeg

Батьки і діти — це любов і сльози,

Це вічне щастя і одвічний біль.
Це сонце і тепло, сніги й морози,
Мед на вуста й на вічні рани сіль.
Як на троянді — колючки і квіти,
Так і в житті є радість і печаль.
Високі мрії й дуже різні діти...
Чомусь таке трапляється, на жаль.
Всім хочеться все мати в ідеалі,
Причому водночас і без зусиль.
Щоб щастя без труда та без печалі
Пливло саме у руки звідусіль.
Та у житті такого не буває.
Запам’ятати треба в чому річ:
Зоря щаслива лиш тоді засяє,
Якщо трудитись будеш день і ніч.
А діти — це і щастя, і турбота,
Відповідальність і тривога теж.
Без відпочинку й вихідних робота,
Любов така, яка немає меж.

Як покращити пам'ять?

Детальніше тут...

/Files/images/ррр.jpeg

Чи готова Ваша дитина до школи?

Детальніше тут...

/Files/images/48df3b8c51726d312044adcdbd815227.jpg

Права і обов’язки батьків

Сімейний Кодекс України

Ст. 141 Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі. Ст. 150 Батьки зобов’язані:

1. Виховувати дитину в дусі поваги до прав інших людей, любові до свого народу;
2. Піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
3. Забезпечити здобуття дитиною повної загальної освіти; .
4. Поважати дитину. Забороняється будь-яка експлуатація дитини батьками, фізичні покарання та покарання, які принижують гідність дитини.

Ст. 152 Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю.

Ст. -157 Питання виховання дітей вирішуються спільно. Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвитку дитини. Якщо батьки не можуть дійти згоди щодо участі у вихованні, то порядок визначається органом опіки та піклування. У випадку, якщо батьки не підкоряються рішенню органу опіки, то кожен з батьків має право звернутися в суд для вирішення суперечки.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ ЗА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ:

Кодекс про адміністративні правопорушення

ст. 184 ч. 1 Ухиляння батьків від виконання обов’язків по забезпеченню не­обхідних умов життя, навчання і виховання неповнолітніх дітей – попередження або штраф (1-3 неоподатковувані мінімуми). ст. 184 ч.2 Ті ж дії, скоєні повторно протягом року, після накладання покарання -штраф (від 2-4 неоподатковуваних мінімумів). ст. 184 ч. З Якщо неповнолітній скоїв адміністративне правопорушення у віці від 14 до 16 років, на батьків накладається штраф (3-5 неоподатковуваних мінімумів громадян). ст. 184 ч. 4 Скоєння неповнолітнім дій, що передбачені Кримінальним Ко­дексом, якщо він не досяг віку кримінальної відповідальності тягне за собою накладання штрафу на батьків (10-20 неоподатковуваних мінімумів). Всі штрафні санкції накладаються тільки в судовому порядку і сплачуються в банківських установах.Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства (ст. 155 Сімейного Кодексу). Батьки не можуть відмовитися від своїх прав та обов’язків, вони можуть втратити їх у судовому порядку.
Батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання батьківських обов’язків по вихованню дітей,не забрали дитину з пологового будинку, жорстоко поводяться з дітьми, є хронічними алкоголіками чи наркоманами, вдаються до експлуатації дитини, примушують до жебракування та бродяжництва (ст. 164 Сімейного Кодексу). Злісне ухилення батьків від виконання обов’язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення батьківських прав (спи 47 Закону України «Про загальну середню освіту»).
У виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя і здоров’я дитини, орган опіки та піклування (виконком) або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини у її батьків (ст. 170 Сімейного Кодексу), Злісне невиконання батьками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки, – карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк (ст. 166 Кримінального Кодексу України). Але допускається поновлення у батьківських правах (спи 169 Сімейного Кодексу України), якщо батьки змінили поведінку, і поновлення в правах є в інтересах дітей.

Правила безпечної поведінки

Що робити, коли людина тоне, провалившись під лід?

В період потепління та ожеледиці, а також в місцях, де прорубано чимало ополонок, по кризі ходити не слід. Є небезпека провалитися під лід.

Якщо ти став свідком цього нещасного випадку, то:

— ні в якому разі не біжи до потерпілого по кризі — ти теж можеш опинитися у льодяній купелі;

— якщо можеш, кинь йому кінець мотузка, або простягни палицю, весло, жердину;

— допоможи дістатися берега. Коли ти не впевнений у своїх силах і не можеш зробити це сам — якомога швидше клич на допомогу дорослих.

Запам'ятай!

Рятувальник повинен підбиратися до потерпілого поповзом!

— Якщо ти сам опинився в крижаній воді, дій самостійно, не розгублюйся:

— розкинь руки в сторони, щоб вони лежали на кризі;

— грудьми чи спиною намагайся обпертися об край ополонки;

— ногами впирайся в протилежний їй бік і, лежачи, підсувайся до берега у той бік, звідки прийшов; — вибравшись на лід, відкотись від ополонки та швидко підповзай до берега.

Перша допомога людині, що провалилася під лід.

Пам'ятай, що як від переохолодження, так і від обмороження людина може померти. Тому якомога швидше викликай швидку допомогу. До приїзду лікарів необхідно: загорнути потерпілого в щось сухе і тепле;

— дати гаряче питво;

— якщо людина не дихає, терміново починають робити штучне дихання та масаж серця.

— Впевнившись, що потерпілий допомогу прийняв (найкраще, коли він обмотає себе мотузком), повільно відповзай назад.

— Коли опинишся в безпечному місці, повільно підтягуй людину до берега.

— Якщо ти не впевнений в своїх силах — не ризикуй. Біжи по допомогу.

Трапляється, коли поруч нема жодних предметів для рятування. Тоді на кригу ланцюжком лягають 2-3 дорослих чоловіків і наближаються до потерпілого, тримаючи один одного за ноги. Перший з них подає потерпілому ремінь, одяг, тощо.

Щоб ковзани та лижі приносили лише задоволення.

Грати в хокей, кататися на ковзанах та лижах не можна, якщо температура повітря нижче —20° С. Ти ніколи не обморозиш ноги, якщо правильно підбереш черевики для ковзанів та лиж: вони повинні бути на один розмір більші від твого повсякденного взуття, щоб на ноги можна було одягати тонкі бавовняні та теплі шкарпетки. Добре запобігає обмороженню ніг газетний папір.

— Не намагайся туго зашнуровувати черевики — ноги швидше втомляться і замерзнуть.

— Слідкуй, щоб твій одяг був завжди сухим.

— Коли навчишся ходити на лижах — одягайся вільніше: вовняний светр, лижний костюм, під них бавовняну сорочку. На голову — плетену шапочку. В зимовому пальті кататися важко і жарко, можна спітніти і застудитися.

— Не слід одягати хутряні шапки і теплі хустки. Але не забудь вовняні рукавички!

— Лижі підбирай собі по зросту: не великі й не малі. Вибирай лижі і палиці, стань рівно і підніми руку вгору. Якщо кінці лиж нарівні з кінцями пальців — годяться. Коли нижчі або вищі — не підходять. Палиці мають діставати до плеча.

Увага!

Якщо у тебе на морозі побіліли щока, ніс чи вухо

— це обмороження. Негайно йди додому і повідом дорослих.

Учись падати!

• Ні в якому разі не падай ні вперед, ні назад. Тільки набік і дуже м'яко.

• Спускаючись з гірки на лижах, перевір, чи гарна лижня, чи нема на твоєму шляху гілок, палиць, шматків металу, що стирчать з-під снігу.

• Не їзди в незнайомих місцях.

Поради батькам майбутніх першокласників

Педагогічні поради

Поради соціального педагога

Кiлькiсть переглядiв: 3071